Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Veškerá zdravotní peče je v USA placená a ne málo. Je naprostým hazardem jet nepojištěn. Když odjedete do USA jste pro stát osoba, která nemá příjmy (tudíž nemusí platit daně a přispívat na sociální zabezpečení), ale zároveň si nezažádala o podporu v nezaměstnanosti. Váš jediný úkol je si řádně platit povinné zdravotní pojištění, a to i pokud jste několik let v USA. Toto nahrává zdravotnímu pojištění do zahraničí, protože pokud máte zdravotní pojištění do zahraničí na dobu minimálně 6.měsíců (a zdržujete se v zahraničí), nejste povinni platit povinné pojištění doma. Cena pojištění v zahraničí je stejná nebo mírně vyšší než je pojištění doma. Tudíž nejenom dodržujete zákony, ale i jste pojištěn proti případným léčebným výlohám.

Naprostým nesmyslem je platit zákonné pojištění doma a nebýt pojištěn do zahraničí. Při pojištění upřednostněte nějakou známou světovou pojišťovnu, protože by se vám mohlo stát, že při ošetření Vám lékař nebude důvěřovat z důvodů předložení kartičky neznámé (nedůvěryhodné) pojišťovny a nechá Vám vše zaplatit. Proplacení léčebného zákroku Vám provede pojišťovna (pokud shledá zákrok oprávněný) po návratu do ČR. U lékařů soukromníků se platí až na výjimky hotově, kartičky lze využít v státních nemocnicích. Pojištění přímo v USA (pro USA) je asi třikrát dražší než v ČR se zhruba stejným pokrytím služeb. A jak to probíhá např. u zubaře: Začne Vás bolet zub, vypadá to na plombu, ta Vás přijde na 600 dolarů v horším případě trhání to je zhruba za 1.500.

Přijdete do ordinace, jak vypíšou vaše nacionále platíte už 50 dolarů, lékař Vám prohlédne zuby a platíte dalších 50, zjistí, že to nelze plombovat a musí se udělat korunka, zaplatíte 2.200 USD. Asi Vás napadne, že za tyhle peníze by Vás to vyšlo levněji jet do ČR a potom se vrátit, ale sáhněte si do svědomí ? kdo by riskoval,že neprojde nazpátek imigrační. Také by Vás nemělo zaskočit, že se to v USA hemží lecjakými specialisty. Lékař dentista dělá např. jen plomby na korunku už je specialista dentista. Nemusíte být ani překvapený, když si narazíte prst a budete posláni na několik vyšetření celého těla, lékař se jenom jistí před tím, aby v případě chybné diagnózy, Vám nemusel platit tučné odškodné. Tak že na ukopnutý palec u nohy půjdete na rentgen hlavy.