Práce malíř

Práce – malíř

Toto je velmi samostatná úkolová práce. Pracuje se ve dvou až třech, 5-7 dní v týdnu od 8:00 do 19:00, dle zakázky. Zde je nutná znalost hovorové angličtiny alespoň jednoho ve skupině. Samozřejmá je pracovitost a malířské řemeslo (nemyslím tím papír, ale hlavně umět). Šéf Vám zadá zakázku (adresu zákazníka a rozsah práce), o vše ostatní se staráte Vy. Je potřeba mít vlastní auto, a nakoupené nářadí což je na začátku kolem 1000 dolarů. Tak, aby jste zrychlili práci (a tím si vydělali více peněz), dokupujete stroje a speciální nářadí. Po příjezdu k zákazníkovi rozděláte malířské věci, dohodnete se zákazníkem podrobnosti a dáte se do díla. Malují se jak interiéry, tak i exteriéry.

Pří práci je důležitá bezpečnost, nemyslím tím práce, ale o věci zákazníka. Každá rozbitá či poškozená věc se platí. Rozbitá vázička při posunování žebříku či rozlitá barva na koberci, Vám může z toho velmi rychle udělat prodělečnou zakázku. Dvojnásobný pozor si dávejte pří stříkání exteriérů i za mírného větru, kdy mikroskopické kapičky můžou letět několik desítek metrů, jak se už několikrát stalo, kdy malířskou partu nedocenil jenom jejich zákazník, ale i soused s novým ?kropenatým? BMW a novou střechou alá Dalmantýn.

Výslovný pozor si dávejte pokud je zákazník těhotná žena nebo starší dáma, která má v obýváku na gauči posazené panenky a králíčky. Tato zakázka byla vždy prodělečná. Nedokážu vysvětlit tuto souvislost, ale platilo to na 100%. Taky dobrým zvykem Američanů celkově, je absence jakékoli přípravy na malovaní. U nás pokud jdete malovat, máte skříně a postele odtáhnuté od zdi, aby byl k nim přístup a vše pěkně přikryto. U Američanů je vše normálně, Vaším úkolem je si udělat prostor, udělat práci a vše zase dát na svoje místo. Nemělo by Vás ani překvapit zjištění, když Vás zákazník požádá o přenesení hodin po prababičce a rázem požádá na konci zakázky o zaplacení rozbitých hodin, které před Vašim přenesením údajně perfektně fungovaly.

Na konci dostáváte šek, který předáváte svému šéfovi. Z něho dostáváte 70%, pokud je šek krytý, jinak vymáhání pohledávky si řešíte sami. Za práci malíře si průměrně vyděláte 2-3 krát více než je kino, supermarket nebo úklid domků.